Uroda,  Zabiegi

„Zniszczone włosy po przedłużaniu”

Postanowiłam zapoznać Was z tematem i obalić mit „zniszczone włosy po przedłużaniu”

Marzą Ci się piękne, długie włosy? Nie masz cierpliwości na ich zapuszczanie? Na szczęście dzisiejsze techniki fryzjerskie dają nam możliwość osiągnięcia wymarzonej długiej fryzury bez żmudnego czekania, aż włosy urosną. Względnie ławo jest spełnić marzenie o długich i gęstych włosach. 

Kobiety, a jest ich wiele, mające rzadkie lub krótkie włosy mogą spełnić to marzenie w pare chwil. Niestety wiele z nas boryka się z problemem niezbyt bujnych włosów, dlaczego wiec nie pomoc nieco naturze? Ona i tak ma dosyć dużo pracy 🙂

Interesuje Was zapewne w szczególności jakie są metody przedłużania włosów, czym się różnią i która z metod przedłużania włosów będzie dla Was odpowiednia. Im więcej czytacie komentarzy na tzw. „Grupach z Facebooka”, tym bardziej jesteście zdezorientowane czy to aby na pewno dla Was.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że dopinki nie są dla wszystkich i często jest to kosztowny wydatek. Zabieg ma więcej plusów, ale również posiada minusy, którymi zapewne jest wymagająca pielęgnacja włosów przedłużonych.

Postaram się w tym artykule rozwiać wszystkie nawet te niewygodne pytania, opisać Wam dokładnie, dlaczego ceny przedłużania włosów w różnych salonach tak się różnią. Jakie są minusy przedłużania włosów ? i czy w ogóle istnieją ?

Czy to prawda, że włosy są zniszczone po przedłużaniu?

Czy przedłużanie włosów może doprowadzić do łysienia?

A więc zaczynajmy 😛

Często do przedłużenia włosów przekonują zdjęcia z efektem końcowym tzw. metamorfozy, czyli zdjęcia przed i po wykonanym zabiegu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że przedłużanie włosów nie jest dla kobiet, które nie mają ochoty poświęcać dużo wysiłku na ich stylizację. Pielęgnacja włosów przedłużanych zajmuje dwukrotnie więcej czasu niż naszych własnych. Rozczarowanie może nadejść, gdy zdasz sobie sprawę, ile kosztuje zabieg przedłużenia włosów przez profesjonalną osobę. Dodatkowo aby mieć ładne włosy należy je podciągać za pomocą tzw: korekty.

Trzeba mieć świadomość, że każde przedłużenie jest przymocowane do naszych własnych włosów. Powinno być również jasne, że przedłużenia po instalacji i myciu nie będą wyglądać jak po wyjęciu z opakowania i po wizycie u fryzjera. Nasze własne włosy również nie wyglądają bombowo bez stylizacji, należy o tym pamiętać.

Wszystko to powinno być znane, aby podjąć decyzję. Nie powinno się myć włosów częściej niż 2-3 razy w tygodniu, co jest problematyczne dla kobiet, które mają skłonność do przetłuszczania się włosów.

Jeśli wybierzesz kolor doczepianych pasemek na telefonie lub komputerze, może się zdarzyć, że wybierzesz niewłaściwy kolor z powodu lekkich zniekształceń kolorów grafiki, dlatego bardzo ważne jest, aby przed zabiegiem spotkać się ze specjalistą od Extensions i omówić wszystkie szczegóły i dobór koloru. Często wiąże się to z wcześniejszą koloryzacja, jedną lub kilkoma, jeśli włosy tego wymagają. (kolor może się spłukać, wtedy koloryzację należy powtórzyć). 

Dużym plusem jest rownież to, ze istnieje duża barwa kolorów. Każda z Was może praktycznie dopasować sobie odpowiednio kolor do swoich naturalnych włosów. Jeżeli natomiast nie uda się dobrać pożądanego koloru, można poprosić fryzjera, aby on zajął się zafarbowaniem włosów Extensions. Profesjonalne fryzjerki, farbują zazwyczaj jedno pasemko, żeby widzieć jak dane włosy doczepiane przyjmują farbę.

Zalety długich i gęstych włosów

Na szczęście jest dużo więcej argumentów, mówiących za tym, żeby korzystać z aplikacji włosów doczepianych. Zalety, które za tym idą pomogą w podjęciu decyzji o dopięciu włosów. 

Najważniejsze, żeby dobrze czuć się we własnej skórze i jeżeli są możliwości podreperowania czegoś, z czego nie jesteśmy do końca zadowolone, powinnyśmy to zrobić. Największe piękno jest w nas w środku, ale na zewnątrz też możemy się upiększać i o to właśnie chodzi w tym zabiegu!

Kobiety, które już od dawna marzyły o pięknych i gęstych włosach mogą nareszcie przestać marzyć i zacząć działać. Droga do wszelakich eksperymentów z fryzurą jest otwarta, a włosy przedłużane dają nam wiele nowych możliwości.

Uparcie twierdzę, że balans wewnętrzny jest związany z naszym dobrym samopoczuciem i tym jak widzimy się na co dzień. Teraz jest taka możliwość.

Istnieje wiele metod i każda z Was może znaleźć i dopasować ją do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Za pomocą tego zabiegu można, poczuć jak pięknie mogą wyglądać włosy zagęszczone lub przedłużone. 

Dzień przedłużania włosów

W dniu poprzedzający zabieg przedłużania należy umyć głowę specjalnym szamponem głęboko oczyszczającym. Ważne, żeby na włosach nie było żadnych odżywek, ani lakierów. To może spowodować zsunięcie się doczepionych włosów. Przy zakładaniu należ pamiętać o tym, że jeżeli czujecie pewien dyskomfort, należy natychmiast poinformować fryzjera. Jeżeli nadmiernie ciągną, ponieważ są np. osadzone za blisko skóry, można je w każdej chwili poluzować i założyć na nowo.

Po całym procesie ważną sprawą jest podcięcie włosów, dopiero wtedy fryzura jest kompletna. Najlepszą opcja jest podcięcie, umycie i za kilka dni ponowne podcięcie, bo jak wiadomo włosy, po myciu zachowują się trochę inaczej. 

Pierwsze dni, pierwszy tydzień po przedłużeniu :

W ciągu pierwszych dni można czuć lekki dyskomfort. To jednak normalne dla kogoś, kto jeszcze nigdy wcześniej nie nosił dopiętych włosów. Po 2 dniach można spokojnie związać włosy w wysokiego kucyka, bez poczucia napięcia w miejscach łączących.

 Należy dać sobie czas oby się przyzwyczaić do objętości włosów…

Takie gęste włosy dają o wiele więcej możliwości i można eksperymentować z różnymi fryzurami. Nawet zwykły koński ogon wygląda cudownie.

Mycie i pielęgnacja

Bezpośrednio przed każdym myciem należy starannie rozczesać włosy, a następnie palcami lekko porozdzielać w miejscach łączących. Pamiętać należy o tym, aby nie myć nigdy włosów ze spuszczoną głową w dół. Niestety szybkie mycie w zlewie, totalnie odpada. Najlepiej jest myć pod prysznicem. Ważne jest, aby używać wyłącznie kosmetyków przeznaczonych do Extensions. Głowę należ delikatnie masować, natomiast miejsca łączące umyć delikatnie opuszkami palców. Należy unikać agresywnego szorowania 🙂 Po starannym zmyciu szamponu, należy nałożyć odżywkę, oczywiście również przeznaczoną dla dopinek. Ważne jest przy tym unikanie miejsc łączących, aby nie doprowadzić do osunięcia się pasemek. Kiedy zmyjemy już naszą odżywkę, należ wycisnąć włosy w ręcznik, a następnie wysuszyć suszarką. Bardzo ważne jest, aby dokładnie wysuszyć miejsca łączące. Nie można pod żadnym pozorem dopuścić do tego, żeby pozostały niedosuszone. Dopiero kiedy nasze włosy są suche, możemy zabrać się za rozczesywanie. Włosy zaczynamy rozczesywać od końcówek i kierować się w górę, przytrzymując przy tym włosy ręką. W ten sposób zapobiegamy uszkodzeniom łączeń, ponieważ nie są niepotrzebnie naciągane.

Oczywiście przed użyciem suszarki należy zastosować ochronę przed wysoką temperaturą i nie suszyć zbyt gorącym powietrzem. Aby włosy pozostały lśniące, polecam gorąco olejek arganowy. Należy użyć go bardzo mało i wyłącznie na końcówki. Rozczesywanie dopinek jest bardzo ważne i należy to robić do 3 razy dziennie.

Od 2 do 4 tygodnia

Doczepiane włosy to naprawdę super sprawa, ale należy pamiętać, że zajmują również niesamowicie dużo czasu. Dla kogoś kto, mało, albo w ogóle nie poświęca czasu na kosmetykę i pielęgnacje to prawdziwe wyzwanie.

Pierwszy miesiąc mija bardzo szybko i kiedy zobaczycie w lustrze, zaskoczy Was fakt, że miejsca łączeń znacznie się oddalają od nasady głowy. Włosy rosną szybko, noszenie dopinek po terminie przepięcia nie wygląda estetycznie i schludnie. Niestety kto chce wyglądać ładnie, musi liczyć się z tym, że różnego rodzaju zabiegi należy regularnie powtarzać. 

Opinie z „Grup Facebooka”, na które natknęłam się w internecie mówiące o tym, że włosy doczepiane można nosić do 6 miesięcy to coś zupełnie zmyślonego… Jak w takim przypadku muszą wyglądać włosy między łączeniami po upływie takiego czasu? Poza tym należy pamiętać, że nasze włosy wypadają każdego dnia, co oznacza, że włosy przy łączeniach są narażone na to, że będą musiały nosić cięższe pasmo. Z włosami przedłużanymi jest tak samo, jak z brwiami, paznokciami i farbowaniem włosów. Nic nie jest na zawsze, aby cieszyć się pięknym efektem przedłużenia, należy odpowiednio o nie dbać i co jakiś czas ściągać, aby podciągnąć je ponownie u nasady.

Wyjście na basen i saunę

Ogólnie należy unikać moczenia dopinek w chlorowanej i słonej wodzie oraz wysokich temperatur takich jak w saunie. Jeśli jednak taka sytuacja się wydarzy np. w saunie,  najlepiej zawinąć włosy w ręcznik, tak żeby, jak najmniej miały do czynienia z wysoką temperaturą. Jeśli chodzi o chlor, zdążają się odbarwienia Hair Extensions przez chlorowaną wodę. Najczęściej zdarza się to przy jasnych kolorach. Wspomnieć należy również o tym, że nasze włosy przedłużane mogą się odbarwić np. od kremu do opalania, jeżeli np. opadają na nakremowane ramiona.

Od 5 do 8 tygodnia

To zależy jak zawsze od jakości włosów, na jakie się zdecydujemy (dlatego niektóre salony mają wyższe ceny). Dobre gatunkowo włosy kosztują, muszą być dobrane do gatunku włosa klientki. Nie można założyć włosów Azjatyckich Słowiance i na odwrót. Ważne są również materiały do przepięcia włosów. Keratyna włoska jest droższa niż polska. Taśmy do peruk droższe niż taśmy do korekty.

A teraz kilka faktów: plusy i minusy najpopularniejszych metod przedłużania.

Na czym polega przedłużanie włosów i ich zagęszczanie? To nic innego, jak doczepienie do włosów sztucznych pasm dobranych tak, by nie odróżniały się od naturalnych. W ten sposób można włosy przedłużać (maksymalnie o 60cm) i zagęszczać, co jest drogą na skróty do osiągnięcia wymarzonej fryzury.

Przedłużanie włosów metodą keratynową

To tzw. przedłużanie włosów na ciepło przy użyciu keratynowych zgrzewek. Ta metoda przedłużania włosów wykorzystuje naturalny budulec włosa – keratynę. Sztuczne pasma przyczepiane są specjalnym urządzeniem, które działa na nie wysoką temperaturą. Może być to zgrzewarka albo specjalny pistolet z keratynowymi wkładami. Zaletą tej metody jest jej trwałość – efekt utrzymuje się około 3 do 4 miesięcy. Minusy? Po tym czasie trzeba keratynowe przedłużanie włosów powtórzyć, bo obniżające się wraz ze wzrostem włosów miejsca zgrzewów będą rzucać się w oczy.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową

Nazywana kanapkową metoda hairtalk to bardzo szybki i łatwy sposób na doczepienie włosów. Przedłużenie włosów metodą kanapkową Polega na przyklejeniu pasm do cienkich silikonowych pasków, które następnie przykleja się do wydzielonej części włosów przy samej nasadzie. Przeźroczyste paski nie są widoczne, dzięki czemu efekt jest naturalny. Ten sposób jest dobry także, jeśli naszym celem jest zagęszczanie włosów. Nie poleca się go jednak osobą, preferującym gładkie uczesania – paski mogą im przeszkadzać. Efekt utrzymuje się od 4 -7 tygodni.

Taśmowa metoda

To zmodyfikowana metoda kanapkowa. Różnica jest taka, że nie przykleja się taśm do włosów na zgrzewy, czy klej, ale przyszywa się je do pasm specjalnie splecionych w tak zwany warkocz wodospad pod włosami. To średnio trwała metoda, a jej wadą jest trudność z myciem splecionych włosów.

Ultradźwiękowa metoda przedłużania włosów

Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje naturalne włosy nie zostały przez doczepianie zniszczone, rozważ zastosowanie ultradźwięków. Ta metoda doczepiania włosów nie wykorzystuje wysokiej temperatury, tak jak np. metoda keratynowa, ale specjalne fale, które wczepiają sztuczne pasma do naturalnych włosów. W ten sposób miejsce łączenia jest niewidoczne, a efekt utrzymuje się nawet pół roku. Minusy to długotrwałe ściąganie doczepów i stosunkowo wysoka cena przedłużania włosów metodą ultradźwięków.

Laserowa metoda

Laserowe przedłużanie włosów także należy do najtrwalszych, a jednocześnie najdroższych sposobów. Połączenie włosów syntetycznych z naturalnymi jest bardzo subtelne i praktycznie nie do zobaczenia gołym okiem. Również w dotyku włosy dają maksymalnie naturalne wrażenie. Efekt utrzymuje się 4-6 miesięcy, jednak cena przedłużania włosów laserem może odstraszać.

Metoda mikroringów

Doczepianie włosów na mikroringi nie wymaga użycia wysokiej temperatury, czyli tzw. zgrzewania, może jednak dojść do mechanicznego uszkodzenia włosów. Metoda polega na doczepianiu za pomocą małych obrączek wykonanych z aluminium, miedzi, czy brązu. Ich średnicę i grubość dopasowuje się do konkretnego rodzaju i struktury włosów. Czasami wykorzystuje się też mikroringi z silikonem dla lepszej przyczepności do włosa. Efektem będziesz cieszyć się 3-4 miesiące, jednak mikroringi są wyczuwalne, co może przeszkadzać niektórym paniom.

Pętelkowa metoda

Przedłużanie włosów metodą pętelkową to inaczej easy loop. Jest bardzo podobna do metody mikroringów, z tym, że łączenie na pętelkę jest hipoalergiczne i dużo prostsze oraz szybsze. Trwałość tego sposobu to także 3 do 4 miesięcy.

Tulejkowa

Dobra metoda zwłaszcza dla posiadaczek cienkich włosów. Pasma sztucznych włosów przyczepia się do tej samej grubości kępek naturalnych włosów używając cieniutkich tulejek. Mogą być one zgrzewane termicznie, albo zaciskane. W pierwszym przypadku trwałość to jakieś 6 tygodni, w drugim – około 3 miesięcy.

Japońska – warkoczykowa

Japoński sposób na doczepianie włosów polega na wplecieniu sztucznych włosów w naturalne za pomocą krótkiego i cieniutkiego warkoczyka. Centymetr od nasady wplatane są syntetyczne pasma i zabezpieczane są bardzo cienką, niewidoczną gumką. Żeby zabieg się udał, trzeba bardzo ciasno zapleść warkoczyki przy skórze. Minusem jest fakt, że nie powinno się nosić doczepów tego typu dłużej niż 8 tygodni, ponieważ cebulki mogą na tym ucierpieć.

Metoda injection na przedłużanie włosów

Ta zaawansowana i nowatorska opracowana przez fachowców od włosów metoda doczepiania włosów wyróżnia się tym, że dodatkowe kosmyki są zazwyczaj naturalnymi włosami. Kosmyki są przyczepione do postawy imitującej skórę, a ta przyklejana jest do głowy. Taki sposób daje rewelacyjne, bardzo naturalne efekty na około rok. Polecany jest zwłaszcza osobom zmagającym się z problemem łysienia. Odstraszająca może być natomiast cena doczepiania włosów metodą injection.

Siateczkowa metoda przedłużania włosów

Ta metoda także świetnie sprawdza się jako rozwiązanie problemu łysienia. Również wykorzystuje naturalne włosy, które przymocowane są do siatki. Klipsami przyczepia się ją do włosów, co daje naturalny i dyskretny efekt. Pozwala na przedłużanie i zagęszczanie włosów za pomocą siatki.

Szybka metoda clip-on/off

Jeśli nie interesuje Cię doczepianie włosów z pomocą trwałych metod, a chciałabyś mieć długą fryzurę na specjalną okazję jak np. wesele, metoda clip-on będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. To metoda na chwilę. Sztuczne pasma na taśmie w łatwy sposób sama przyczepisz do naturalnych pasm używając klamerek i odepniesz kiedy będziesz chciała. Uważaj jednak, by taśmy były dobrze schowane pod włosami. Raczej podaruj sobie upięcia, by nie były widoczne. Takie sztuczne włosy znane też jako clip in są nie tylko tanie, ale i praktyczne, bo możesz ich użyć wiele razy.

Cena przedłużania włosów i inne dylematy. Jaką metodę przedłużania włosów wybrać?

To zależy od metody i miejsca, w którym chcesz zabieg wykonać !!!!!!!

Jeśli już wiesz jaka metoda przedłużania włosów będzie dla Ciebie najlepsza, pozostaje Ci znaleźć fryzjera, który ma taką usługę w swojej ofercie.

Jeśli jest to prestiżowy salon i jedna z droższych metod przedłużania włosów, koszt przedłużenia włosów może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Nie zrażaj się jednak i przejrzyj oferty fryzjerów, ponieważ ceny mogą mocno się różnić w zależności od wielu czynników. Dowiedz się ile kosztuje przedłużanie włosów w Twojej miejscowości, porównaj sposoby przedłużania i zagęszczania włosów i zdecyduj który sprawdzi się w przypadku Twoich włosów. Na początek najlepiej dowiedzieć się za pomocą sieci które salony oferują doczepiane włosy.

Cena przedłużania włosów i zagęszczania włosów to nie jedyna kwestia, którą trzeba rozważyć zanim się na nie zdecydujesz. Dla wielu z nas ważne jest to, czy widać, że włosy zostały przedłużone. To także zależy od metody. Jeśli skorzystasz z metody clip-on/off, taśmowej lub kanapkowej, musisz się liczyć z tym, że miejsca łączeń mogą być widoczne, zwłaszcza jeśli włosy nie będą rozpuszczone. Przedłużane włosy tymi sposobami lepiej więc zostawiać rozpuszczone. Maksymalnie naturalny efekt daje injection, laser, metoda siateczkowa lub ultradźwięki. Krótko mówiąc poziom naturalności rośnie wraz z ceną i ze względu na trudność wykonania.

Niemniej jednak marzenie o długich i gęstych włosach jest już w zasięgu każdej z Nas 🙂

Daj znać w komentarzu na którą metodę chciała byś się zdecydować lub umów konsultację klikając w link:https://www.moment.pl/gabinet-estetyki-ciala-orchidea

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *