Uroda,  Zabiegi

Mezoterapia igłowa w medycynie estetycznej.

Kiedy zastanawiam się, co mogę dać najlepszego swojej skórze, od razu przychodzi mi do głowy zastrzyk energii, taki który ją nawilży, odżywi, poprawi koloryt i cofnie oznaki przemijającego czasu. Odpowiednio dobrane preparaty, koktajle witaminowe, kwas hialuronowy, podane nam poprzez iniekcje, czyli Mezoterapię igłową możemy nazwać eliksirem młodości naszej ery.

Dlaczego? Śródskórne wstrzyknięcie biologicznie czynnych związków metodą mikronakłuć skóry zapewnia jej skuteczność, szybkość a efekty utrzymują się bardzo długo.

Jeśli wybierzemy się na zbieg mezoterapii igłowej, powinniśmy zwrócić uwagę na to, że istotna jest nie tyle techniką, na jaką się zdecydujemy, ale również sam produkt, który zostanie nam podany do tkanki tłuszczowej.

Czas działania substancji aktywnych zawartych w wybranych przez naszego lekarza preparatach uzależniony jest od ich aktywności i składu.

Wskazaniem do poddania się takiemu zabiegowi jest utrata jędrności lub
zwiotczenie skóry. Metoda ta pobudza metabolizm komórek oraz zwiększa w nich syntezę kolagenu i elastyny. W ten sposób zmarszczki zostają spłycone, a skóra odzyskuje elastyczność i jędrność. Zabieg można stosować nawet w przypadku bardzo cienkiej i delikatnej skóry np. wokół oczu. Główną zaletą mezoterapii jest to, że w krótkim czasie doprowadza do odbudowy kolagenu. Ta właściwość zabiegu sprawiła, że stosuje się go również w zwalczaniu poważnych defektów cery jak np. blizny potrądzikowe, pourazowe oraz rozstępy w fazie zanikowej tzw. białe rozstępy. Znajduje zastosowanie w zapobieganiu wypadania włosów oraz działa na ich wzmocnienie.

W przypadku osób z wyjątkowo niskim progiem wrażliwości na ból stosuje się dodatkowo krem znieczulający. W celu rozprowadzenia składników na całej powierzchni chorego miejsca po zakończonym zabiegu lekarz wykonuje specjalistyczny masaż mający na celu równomierne rozprowadzenie preparatu. Jedynym niepożądanym skutkiem może okazać się niewielki siniak powstały, jeśli igła trafi w naczynko krwionośne czy delikatny obrzęk, który zazwyczaj bardzo szybko zanika.

Mezoterapia może stanowić skuteczną metodę likwidacji wielu schorzeń czy defektów kosmetycznych, może działać jako uzupełnienie postępowania w celach profilaktycznych, a nawet przyspieszyć końcowy efekt innych zabiegów np. w walce z otyłością. To jedne z najczęściej stosowanych, dostępnych, bezpiecznych i skutecznych sposobów odmładzania i regeneracji skóry w gabinetach medycyny estetycznej.

Ten materiał był opublikowany w magazynie Lounge w 2017r.

Link do magazynu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *