Polecane,  Uroda

Utrzymaj cerę w dobrej kondycji bez względu na wiek.

Od dawna obserwowałam kobiety i wypytywałam je co robią by nie mieć widocznych zmarszczek . Jako pierwsza zaskoczyła mnie znana krakowska aktorka teatralna . Na moje pytanie czego używa do codziennej pielęgnacji i w jaki sposób radzi sobie z cerą obciążona tak ciężką warstwą makijażu odpowiedziała bez zastanowienia wazelina ! to jest sposób stary jak świat stosowało go całe pokolenie mojej aktorskiej rodziny to działa idealnie zmywa makijaż i w pakiecie nawilża . W tym momencie przypomniałam sobie moje zajęcia z kosmetologii i Panią która te zajęcia prowadziła. Jej twarz zawsze błyszczała jak u nastolatki z widoczną grubą warstwą tłustego kremu. Myślę… hmm może coś w tym jest może dobre nawilżenie twarzy to absolutna konieczność przy panujących obecnie niskich temperaturach i sposób na długowieczny młody wygląd bez wydawania majątku na drogie markowe produkty do pielęgnacji .

Jedno jest pewne  nawilżanie skory zapobiega powstawaniu zmarszczek. Wprawdzie nie można zatrzymać upływającego czasu  ze względu na utratę kolagenu , jednak odpowiednie nawilżanie skóry pomaga spowolnić ten proces produkując to cenne białko w naskórku.

Ale co z pytaniem Czy warto inwestować w drogie kremy przeciwzmarszczkowe ? Może lepiej dobrze nawilżyć twarz np. poprzez dostarczenie skórze dostatecznej ilości wody, bo bez niej włókna kolagenowe, odpowiadające za jej sprężystość, ulegają degradacji!

Teraz kremy ! Na rynku jest wiele bardzo drogich preparatów i czasem nie ma w ich składzie niczego, co mogłoby tłumaczyć ich cenę. Należy wziąć pod uwagę typ cery, swój wiek oraz skład produktu a nie jego cenę.

Wysuszona i odwodniona skóra jest bardziej podatna na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, a tym samym na powstawanie zmarszczek. To bardzo ważne, aby każdego dnia dbać o odpowiednie nawilżanie skóry za pomocą kosmetyków zawierających w składzie wit. A co może zredukować płytkie zmarszczki, plamy barwnikowe i szorstkość skóry, ma również zastosowanie w terapii przeciwko trądzikowi.

Co więcej, na jej powierzchni szybciej tworzą się zmarszczki. Kwasy tłuszczowe omega 3 i tabletki multiwitaminowe mogą utrzymać skórę zdrową i jędrną. To ważne, aby każdego dnia zapewnić skórze odpowiedni poziom nawodnienia przy użyciu kosmetyku nawilżającego. Świetnie sprawdza się czysty aloes lub olej kokosowy .W pielęgnacji skóry pomagają też własnoręcznie przygotowane preparaty z sezonowych warzyw, owoców i ziół produktów, która są bogate w przeciwutleniacze..

Kolejną cenna radą jest dbanie o dobry długi ale również wygodny sen. Często w trakcie snu przyjmujemy pozycje, które mogą pogłębiać zmarszczki. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy śpimy na boku lub na brzuchu. Chociażby z tego względu warto zadbać o to, aby zasypiać, leżąc na plecach.

Gdyby podsumować tę tezę to faktycznie pielęgnacja jest potrzebna ale działa jako dodatkowa baza chroniąca nasza już do tego przystosowaną skórę. Warto pomyśleć o dbaniu o siebie każdego dnia również od wewnątrz , unikaniu stresu , wysypianiu się drogi krem nie załatwi sprawy może być jedynie dodatkowym wsparciem z upływającym czasem. Do dojrzałego piękna też potrzebny jest czas a drobne zmarszczki dodają nam klasy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *